İzmir Çeşme’de ki koylar birçok turistin ve gezginin dikkatini çeken yerler arasında geliyor. Özellikle belli başlı koyları ile ün kazanmış olan İzmir Çeşme, tertemiz denizi ve berrak kumu ile turistlerin ve gezginlerin dikkatini topluyor. Peki İzmir Çeşme koylarını diğer koylardan ayıran bir özellik mi var? Tabi ki de başta belirttiğimiz gibi denizin temizliği ve berraklığı diyebiliriz.           

İzmir Çeşme koyları hangileridir?

  • Alaçatı: Genellikle yaz aylarının uğrak noktalarından birisi olan Alaçatı’nın ünlenme nedenleri arasında elverişli plajları ve tarihi taş evleri bulunmaktadır. Sörf yapmaya da elverişli olan Alaçatı, denizinin sıcaklığı ve pürüzsüzlüğüyle de dikkat çeker.
  • Ilıca:Çeşme’nin popüler koylarından birisi olan Ilıca; sığ sulara sahiptir. Sığ suları sayesinde bir çok ailenin tercih ettiği bir koydur. Termal kaplıcaları nedeniyle de uğrak bir yer olan Ilıca; bir çok turiste de ev sahipliği yapmıştır. Çeşme’den 4 km uzaklıkta olan Ilıca’ya, araç ile 5 dakika da ulaşabilirsiniz.
  • Altınkum Plajı: Altın gibi kum renginden adını alan Altınkum Plajı; soğuk deniz seven kişilerin uğrak noktasıdır. Tertemiz denizi ile ünlenen Altınkum, özellikle ağustos – ekim ayları içerisinde suyu ısınmaya başlar. Çeşme merkezden 10 km olan Altınkum’a aracınız ile kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Pırlanta Koyu:Güneşin altında parıl parıl parlaması ile ünlü olan Pırlanta Koyu; sörf için uygun olan koylar arasında yer almaktadır. Günübirlikçilerin ve kampçıların uğrak noktası olan Pırlanta Koyu, denizinin rüzgarlı olmasından kaynaklı genellikle dalgalı deniz sevenler tarafından tercih edilir.
  • Delikli Koy: Alaçatı ve Ovacık arasında yer alan Delikli Koy; sakin denizi ile turistlerin ve gezginlerin gönlünü fethetmiş durumdadır. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız, Delikli Koy tam adresidir diyebiliriz.
  • Ayayorgi Koyu: Çeşme’de en sosyetik koy olarak bilinen Ayayorgi Koyu, popüler bir eğlencenin uğrak noktasıdır. Dalgasız ve sakin bir denize sahiptir. Çeşme merkez ile arasında 1 km olan Ayayorgi Koyu’nda sevdiklerinizle eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Hiç yorum ve puanlama yapılmadı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız, Ad ve Soyadınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlendi *

Hemen Ara Whatsapp